E2 Vizesi Nasıl ve Ne Zaman Alınır?

E2 Vizesi Nasıl ve Ne Zaman Alınır?

E2 vizesi, yatırımcı vizesi olarak nitelendirilmektedir. ABD’de firma kurmak isteyen kişilerin alması gereken bir tür yatırım vizesidir. Peki, E2 vizesi nasıl alınır?

E2 vizesi nasıl alınır? sorusu günümüzün merak edilen bir konusudur. Öncelikle E2 vizesi, yatırım vizesi olarak da adlandırılmaktadır. ABD’de yatırım amaçlı şirket kurmak isteyen kişilerin alması gereken bir vizedir. Ancak E2 vizesi almak için koşulların sağlanıyor olması oldukça önemlidir. Bu konu da profesyonel bir kişiden destek alınması gerekmektedir. Vize başvurusu yapacak kişilerin yaşadığı ülke ve ABD arasında bir anlaşma olması şarttır. Türkiye ile ABD arasında bir anlaşma olduğu için başvuru yapacaklar uygun koşulları sağladığına E2 vizesine sahip olabilir. Buna ek olarak E2 vizesi ile EB-5 vizesi de birbirine benzerlik göstermektedir. Peki, EB-5 vizesi nedir?

EB 5 vizesi, Amerika’da yatırım yaparak daimi oturma iznine sahip olmak isteyen kişilerin başvuru yapması gereken vize türüdür. EB-5 vizesi ile Amerika’da yatırım yapan yatırımcılar gerekli şartları sağladığı zaman yeşil kart sahibi olabilirler. Aynı zamanda EB-5 vizesi, Amerika yatırım vizesi olarak da bilinmektedir. Bu program yabancı yatırımcılar için düzenlenmiştir. EB-5 vize programına yapılan başvuru sonrası vize onay işlemi T. C vatandaşları için 14-16 ay sürmektedir. Yeşil kartın çıkması ise randevu sonrası 2 yıl sürmektedir.

EB-5 Yatırımcı Vizesi İle Green Card Alın!

EB-5 yatırımcı vizesi ile Green Card alınabilmektedir. Green Card, yeşil kart olarak adlandırılmaktadır. Genellikle ABD’de daimi ikamet etmek isteyen kişilerin başvuru yaptığı bir programdır. Green Card için başvuru yapacak kişilerin 18 yaş üzerinde olması gerekmektedir. Ayrıca Green Card, en az lise mezunu kişilere verilmektedir. Amerika’da kalıcı olarak ikamet etmek ve çalışmak isteyen kişiler Green Card için başvuruda bulunabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Ve Aile Birleşimi

İngiltere Vizesi Ve Aile Birleşimi

Olası Risklere Karşı İş Güvenliği Çözümleri

Olası Risklere Karşı İş Güvenliği Çözümleri

İşinizde Güvenlik ve Sağlık Hakim Olsun!

İşinizde Güvenlik ve Sağlık Hakim Olsun!

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir